Izvēlne

Instagram satura veidošana biznesiem ir būtiski atšķirīga no tā, ko mēs redzam personīgā zīmola saturā. Tikpat dažādas ir arī stratēģijas pieejas, plānojot un organizējot kampaņu, kuras mērķis ir sasniegt sekotāju, kas kļūst par zīmola klientu. Kā veidot šo stratēģiju un ko ņemt vērā biznesiem, kuri izmanto Instagram kā pārdošanas komunikācijas kanālu?

1. Definēt kampaņas ideju un tās mēŗki

Lai kampaņa sasniegtu savus rezultātus, tai ir jābūt papildinošai saturam un vērtībām, kas zīmolam ir svarīgas. Piemēram, ja uzņēmums piedāvā mobilitātes risinājumus un tās klienti izvēlas “zaļāku” pārvietošanos pilsētā – braucienus ar elektriskajiem velosipēdiem – tad kampaņā ir jāuzsver tieši šī galvenā vērtība: mums ir svarīgi videi draudzīgāki pārvietošanās līdzekļi. Kampaņas mērķis ir izglītot par to nozīmi, ko sniedz šāds vides risinājums. Tas savukārt saskan ar zīmola Instagram patstāvīgo saturu, kas turpina tās sekotājus kompetenti izglītot par sava pakalpojuma priekšrocībām. Kas savukārt ir kampaņas mērķis? Šajā gadījumā palielināt braucienu skaitu un radīt jaunu klientu plūsmu, ko var panākt ar izdevīgāka piedāvājuma risinājumu. Noteikti vēl ir jāņem vērā tas, ka kampaņām ir jābūt savi regularitātei un biežumam. Labāk būtu rīkot īsākas un biežākas kampaņas nekā retāk vai ilgākas. Tās arī piemēro aktualitātei.

2. Noteikt kampaņas sākumu un beigas

Lai sekotājos vairotu motivāciju un radītu lielāku vēlmi izmantot kampaņas ietvaros piedāvāto pakalpojumu vai produktu, ir jābūt ierobežotam termiņam. Kampaņu Instagram vidē sākotnēji paziņo ar profila feed ierakstu, vislabāk, ja tas ir video rullītis Reel video veidā. Šim formātam vislabāk der saturs, kas izklaidējošā vai izglītojošā veidā (šos žanrus arī var apvienot, radot “edutain” stila saturu – no angļu valodas entertain (izklaidēt) = educate (izglītot), kas rada audiovizuālu video un atspoguļo galvenot tās vēstījumu). Tālāk šo komunikāciju virza ikdienas story stāstu sadaļā un, ja ir iespējams, ar dzīvās komunikācijas metodēm – runu un uzstāšanās priekšnesumu. Sekotāji dzird, redz un var iepazīt pakalpojumu vai produktu jau personiskākā veidā. Šo metodi visai maz izmanto uzņēmumu profili, to biežāk sekmē blogeru sadarbības vai personīgo profilu komunikācija, taču šis ir aspekts, kuru ir vērts izmantot, uzrunājot savus profila sekotājus, kuri jau ir kļuvuš vai kļūsti par tās klientiem. Arī kampaņas saturam ir svarīgs biežums un satura vēstījuma atkārtošana, lai sekotājam ir iespēja iepazīt informāciju dažādos veidos un kontekstos.

3. Veido iesaistes mehānismus

Veids kā izmērīt kampaņas iesaisti ir saistīts ar sekotāju reakciju kopumu, vai tie būtu like jeb patīk skaita summēšana, komentāru sadaļas jautājumi un atbildes, vai arī atbildes reakcijas, kā arī kopējo cilvēku sasniegto skaitu, kas ir redzējuši kampaņas ierakstus – Reach. Lai gan jāsaka, ka ar Reach jeb sasniegto kontu skaitu nevar līdz galam nomērīt kampaņas efektivitāti un tas nav vienīgais indikators, bet gan tikai pēc kampaņas kopējiem iesaistes rādītājiem un faktiskajiem pārdošanas rezultātiem. Lai palielinātu šos pārdošanas rādītājus, vēl tos var mērīt ar, piemēram, blogeru sadarbībās izmantoto unikālo atlaižu kuponu skaitu. Šī pārdošanas metode ir efektīva blogeriem ar auditoriju, ar kuru blogeris ir aktīvā dzīvā komunikācijā – storiju, Reel video saturā ar saviem sekotājiem. Veido personisku saziņu, kā arī atbilst vērtībām šim uzņēmuma zīmolam. Ļoti vērtīgi ir arī veidot dažādus iesaistes mehānismus, kas aicina sekotājus dalīties ar ierakstu savos profilos, veidot komentārus, iesūtīt jautājumus, sniegt atbildes vai reakcijas ar dāžādām storiju spēļu, aptauju, anketu satura formām.

Kampaņai ir jābūt konkrētam sākuma un beigu datumam, un, kad ir zināms šis laika rāmis, tad attiecīgi plānot šos soļus līdz kampaņas sākumam, sagatavojot profilu aktivitātei, kas paaugstināsies kampaņas laikā. Šai kampaņai ir jābalstās uz konkrētu stratēģiju, ieplānojot ierakstu biežumu un to formu. Feed profila ieraksts ir aktīvs vismaz 48 stundas, story stāstu video kadri katrs 24 stundas ik pa 15 sekundēm, Reel video var būt aktīvs līd pat 14 dienām. Ņemot šo visu vērā, var veidot sava satura stratēģiju, liekot arī nozīmīgu uzsvaru ikdienas komunikācijai storijos ar dzīvā video satura elementiem. Tas būs vērtīgs ieguldījums zīmola satura veidošanā Instagram vidē.

Pašreizējā situācijā, kas norisinās pasaulē, daudziem uzņēmējiem, protams, rodas jautājumi, vai reklāmas kampaņas ir nepieciešamas un kā tās var ietekmēt zīmolu politiskās krīzes situācijā, kas norisinās ar Krieviju un Ukrainu. Tas, kas noteikti ir jāņem vērā, ir auditorijas pašreizējā acīmredzamā jutība šajā jautājumā. Tāpat var novērot cilvēku aktīvu nosodījumu par notiekošo un līdz ar to arī uzņēmējiem ir jāsaprot, ka pašreizējā krīzē ir vērts pārdomāt savus komunikācijas soļus, sevišķi mārketinga pārdošanas kampaņās. Kā rīkoties? Jau pašlaik daudzi Instagram zīmoli pauž atbalstu ar Ukrainas karoga simboliku profila bildēs, un tas būtu pieņemams žests un atbalsta izrādīšana. Zināms, ka arī zimolu pašlaik izslēdz aktīvās reklāmas sociālo tīklu vidē un arī pārtrauc televīzijas reklāmu pārraides. Piemēram, veidot pozitīva, priecīga satura kampaņu, kas aicina cilvēkus iegādāties produktus vai pakalpojumus, pašlaik auditorijai nav svarīgi, nereti šādi zīmolu pat saņem nosodījumu par šādu rīcību. Ar to saskaras ne tikai uzņēmumi, bet arī blogeri, kuri ir iesaistīti uzņēmumu kampaņās. Sekotāji pauž negatīvu attieksmi, pat atseko no šādiem profiliem un jūtas aizkaitināti par reklāmām un kādiem īpašiem pārdošanas pasākumiem. To visu ņemot vērā, pašlaik viss, ko varam darīt, ir nogaidīt uz tālāko konflikta atrisināšanos un ieturēt klusumu. Protams, visu dzīves turpinās un mums ir jāturpina strādāt, lai varam nodrošināt sevi un atbalstīt citus, taču šī noteikti ir tā reize, kad arī mārketingā zīmola vadībā šī ir pareizā rīcība krīzes apstākļos – paust politisku atbalstu un mazāk domāt par aktīvu reklāmas komunikāciju.

Atstāj komentāru

X

Register

Your personal data will be used to support your experience throughout this website, to manage access to your account, and for other purposes described in our privacy policy.